Vzory interních dokumentů

Nevíte si rady s vypracováním některých interních dokumentů? Dozorové orgány po vás vyžadují tabulky a záznamy, o kterých nemáte ani tušení, jak by měly vypadat?

Nejste si jistí, zda daný dokument má mít takovou či makovou formu?

Mám pro vás řešení!

Také stále tápete, jak by měl ten či onen dokument vypadat?

Pojmy jako sanitační řád, sanitační plán či monitoring škůdců vám sice něco říká, ale nevíte, co si pod tím představit? Nebo možná ani nevíte jaké všechny další dokumenty a tabulky musíte mít? Jaké s tím související záznamy vést?

Všechny tyto tzv. interní dokumenty je v potravinářsví nutno vést a dozorové orgány je s oblibou kontrolují. Někdy je ovšem pro začínajícího potravináře těžké zjistit, jak by příslušný dokument měl vypadat.

Má obsahovat to či ono a jakou má mít vlastně formu?

Není to zase tak dávno, kdy jsem naprosto stejně tápala i já. Byť v oboru vystudovaná, čerstvá absolventka, která měla ze všech těch tabulek naprosto stejnou hrůzu jako vy. A stejně jako vy, jsem o víc jak polovině dokumentů ani netušila, že je potřeba je vůbec vést.

Ale jak se říká: "Hoď ho do vody, naučí se plavat." Přesně tak jsem se i já naučila plavat ve veškeré interní dokumentaci, když jsem jako mladičká absolventka nastoupila na pozici asistentky manažera hygieny a na svá bedra dostala udržování veškeré této interní dokumentace.

To mě vyškolilo natolik, že každá další tabulka, standardní operační postup, podniková směrnice byly pro mě jako zákusek k odpolední kávě.

Mám pro vás řešení!

Přichystala jsem pro vás kompletní vzory rozličných interních dokumentů a tabulek (včetně ukázek jejich vyplnění).

Již nyní zde najdete vzor sanitačního řádu a sanitačního plánu.

A abyste měli opravdu vše kompletní a nemuseli se dlouze trápit s vypracováním příslušných tabulek, přiložila jsem i vzor vedení záznamů o provedeném úklidu a pro monitoring škůdců.

Ti z vás, kteří již mají firmu o několika zaměstnancích najdou v zaslaných materiálech i vzory tabulek ke kontrole hygieny a sanitace (varianta I. kontrola provozu, varianta II. kontrola provozu i zaměstnanců).

Chybí už jen doplnit údaje vztahující se k vaší provozovně.

Získáte!

  • Hotové vzory dokumentů, které je možné rovnou použít či jen doplnit údaje vztahující se k vaší provozovně nebo výrobě.
  • Už nebudete tápat nebo trávit dlouhé hodiny vymýšlením jak daný dokument vypracovat.
  • Nemusíte platit firmám za vypracování daného dokumentu a za jeho pozdější úpravy.
  • Kdykoli si daný dokument můžete upravit sami dle vašich potřeb.

"Mé jméno je Mgr. Lucie Papežová. Vyplňováním a zpracováním interní dokumentace jsem strávila několik let.

Ať už jako manažerka hygieny či v současné době, jako odborný poradce pro drobné výrobce potravin.

Snažím se, aby informace o hygienických a legislativních požadavcích byly dostupné každému, kdo o vlastní výrobě potravin sní."

Co říkají ti, kteří vzory interních dokumentů už vyzkoušeli?

Jako interní auditorka a poradkyně pro certifikační systémy se často setkávám s tím, že se mí klienti nechtějí příliš zabývat legislativou ohledně hygieny a bezpečnosti potravin. Naprosto to chápu. Není to jednoduchá tématika a člověk nerad plýtvá energií na věci, které nepovažuje za nezbytné. Bezpečnost potravin je ale zásadní pro hladké fungování potravinářského provozu. Jak to tedy skloubit? Naštěstí Lucie má úžasný dar zpracovat a vysvětlit použití nezbytné dokumentace velmi profesionálně a přitom jednoduše. Její vypracované vzory s návodem ušetří spoustu času. Zatím jsem se na českém trhu nesetkala s dokumentací, která by byla tak jasně a srozumitelně naservírována přímo k použití.
Marika PtáčníkováPoradkyně pro certifikační systémy a interní auditorka
Po přečtení ebooku o tom: Co je dobré vědět předem, který jsem přečetla jedním dechem, jelikož jsem byla nadšená ze všech těch informací na jednom místě, jsem nalezla i tento ucelený balíček interních dokumentů (četně konzultace). Zprvu jsem byla trochu skeptická. Ale vzápětí již po přečtení manuálu, kde je dopodrobna popsána hygiena!!!, skladování, postup jednotlivých kontrolních auditů a co jak se "hlídá" mě utvrdilo v tom, že autorka je opravdový profík. Mgr. Lucie opravdu velice precizně vytvořila tabulky a zanesla do nich vše do sebemenšího detailu (četně barevného rozlišení houbiček na úklid!). Děkuji za takto odborně odvedenou práci a to ještě v normálním "lidském" jazyce.
Ing. Bc. Monika CharvátováManažer kvality zdravotnické laboratoře

Usnadněte si život!

 

Stáhněte si vzor sanitačního řádu a sanitačního plánu ještě dnes!

Kolik to bude stát?

Vzor sanitačního řádusanitačního plánu stojí 390 Kč.

 

Navíc ode mě získáte BONUS ZDARMA

  • Vzory tabulek k vedení záznamů o provedeném úklidu, včetně vzorů tabulek o provedené kontrole hygieny a sanitace.
  • Vzor pro vedení záznamů o monitoringu škůdců

A v případě, že si s vyplněním dokumentů přeci jen nebudete jistí i 50% slevu na telefonickou či Skyp konzultaci.