Proč je při výrobě potravin dobré nosit pokrývku hlavy

Jednou z nich je i povinnost nosit při výrobě pokrývku hlavy. Legislativa přesně neuvádí jak má ona apartní ,,čepička vypadat“. Pouze, že je nutné ji nosit.

Uznávám, že zrovna nejde o výstřelek poslední módy a člověk v ní mnohdy vypadá jako by právě chystal vesmírnou misi, ale její používání má rozhodně své opodstatnění!

Třeba právě to, že nebudou vaše vlasy v jídle či zákuscích.

Nejen, že vám její nošení ukládá legislativa, ale navíc se chráníte i vy sami! Jak? Už jen právě tím, že vaše vlasy nebude nikdo lovit z dortu nebo nedej bože z úst jako špagety.

Možná vám přijde, že vás zbytečně děsím, ale opak je pravdou. Tento týden se mi to stalo hned několikrát, kdy jsem dostala na stůl lahůdku s tímto vylepšením.

Poprvé v jedné poměrně velké cukrárně. Nebyla jsem z nálezu nikterak nadšená. Vlasy v jídle (zákusku) není zrovna to na čem si chcete pochutnat.

V takovém případě zákusek odstrčíte a ani nejvyhlášenější cukrář by vás nedonutil pozřít další sousto. Sem tak se něco takového přihodí, stane se.  Upozorníte obsluhu, ona se začervená, omluví a při troše slušnosti vám nabídne zákusek jiný.

Jenže o dva dny později, mě při opakování incidentu v jiném zařízení opět nemile překvapila tmavá lokna v mém obědě. K jejich chvále se to stalo poprvé a nikdy před tím jsem s ničím podobným neměla problém.

Hned následující den mi, ale dal za pravdu, že napsaní tohoto článku je opravdu nezbytné. Miluji makronky a nikdy si nenechám ujít příležitost si zamlsat. Zvlášť když jde o výrobce, kterého jsem ještě nikdy neměla možnost ,,ochutnat“.

Přiznám se, že nevím zda šlo o vlasy nebo o chlupy z nějakého domácího mazlíčka. Každopádně fuj v obou případech! Ale když jsem ze 6 makronek hned ve 4 objevila něco takového, tak mě chuť na tyto konkrétní makronky nadobro přešla!

Opravdu, není nic horšího než když najdete vlasy v něčem so si máte vkládat do úst.

Jednak riskujete, že na vás aktivnější občan pošle hygienu (v tom horším případě) a nebo definitivně ztratíte důvěru zákazníka. Což je možná i horší jak ta hygiena, neboť není nic rychlejšího než drb. Zvlášť pokud je náležitě přibarvený!

Jednorázová pokrývka hlavy je v tomto srovnání rozhodně menší újma na cti než pošramocená reputace. Především v dnešní době sociálních sítí, kdy i byť jedna negativní recenze může během několika málo hodin rozhodnout o vaší další existenci.

Provázím drobné výrobce potravin labyrintem potravinářské legislativy. Pomáhám jim splnit si sen o vlastní provozovně. Jsem autorkou e-booků Jak na vlastní provozovnu a Vzorů potravinářských dokumentů. Můj celý příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.